Všetko o koňoch

Všetky základné informácie o starostlivosti o kone

Časom ako sa kone domestifikovali a šľachtili, začali byť na človeku čoraz viac závislé. Kone sa začali zušľachťovať vždy podľa toho na čo plemeno bolo potrebné. Tým sa o kone bolo treba začať viac starať. Či sa to týkalo starostlivosti o srsť, kŕmenie, korektúry, podkúvania, starostlivosti o chrup, veterinárne ošetrovania, starostlivosť o priestory kde boli kone chované. Toto všetko vplývalo na kvalitu a zdravie koní v chove.

Starostlivosť o kone

Kôň je živé zviera, ktoré potrebuje každodennú starostlivosť bez ohľadu nato či je vonku 30 °C, alebo -15 °C. Nemôžete ho jednoducho zatvoriť do boxu so senom a s vodou a raz za čas ho skontrolovať. Ako by mala vyzerať denná starostlivosť o koňa?

ČÍTAJ VIAC O STAROSTLIVOSTI
Kŕmenie koní

Kŕmenie koní môže byť niekedy veľmi zložité. A to preto, že dnešný trh ponúka nespočetné množstvo druhov, typov a značiek krmív pre rôzne kone. Pri kŕmení zohrávajú úlohu rôzne faktory ako vek, zdravie, pracovná záťaž, výška, váha či typ koňa.

ČÍTAJ VIAC O KŔMENÍ
Korektúra a podkúvanie

Kopytá sú pre koňa jednou z najdôležitejších častí tela. Problémy s kopytami a pohybom sa vždy odrazia na celkovom zdravotnom stave zvieraťa, preto netreba podceňovať starostlivosť o nich. Okrem pravidelného čistenia nezabúdajte ani na korektúru kopýt.

ČÍTAJ VIAC O KOREKTÚRE

Chcete sa starať o kone?

Kontaktujte nás a informujte sa o možnostiach členstva v našom klube.

KONTAKTUJTE NÁS