Jazdecký klub

Informácie o Jazdeckom klube Masarykov dvor.

Jazdecký klub už nejednu sezónu organizuje parkúrové preteky. A to budeme aj ďalšie sezóny. No našou hlavnou prioritou nie je ukážka areálu ale vychovať svojich vlastných zverencov. Jazdcov, členov klubu, ktorý nás budú reprezentovať na pretekoch a to nie len na domácej pôde. No náš klub je tu aj pre ľudí, ktorý sa nechcú venovať len športovému jazdeniu.

Ak sa vám veľmi páčia kone, chcete sa o nich viac naučiť, naučiť sa o nich starať, vidieť svet z ich chrbta v krásnom prostredí Podpoľania. Miesto je tu aj pre Vás.

Ako sa ku nám dostať? Stačí ak máte viac ako 10 rokov a absolvujete 10 hodinový jazdecký kurz. Počas kurzu si osvojíte základné zručnosti, naučíte sa všetko, čo jazdec začiatočník potrebuje. Inštruktori vás naučia základom, vrátane správneho nasadania a zosadania, držania tela, otáčania a zastavenia, chôdzu bezpečným spôsobom a základy klusu. Tento kurz vám pomôže získať pocit, že ovládate základné jazdecké umenie. pripraví na jazdy na koni s vedomím, že budete ovládať základné jazdecké umenie. Každý jazdec dostane dostatok času na posúvanie sa vo svojich zdatnostiach.

Jazdecké hodiny prebiehajú podľa ročného obdobia buď na vonkajšej jazdiarni (kolbisku, opracovisku), poprípade zlého počasia v krytej hale. Vrcholom celej snahy je nie len prijatie do JK ale časom aj vykonanie jazdeckých skúšok (licencie). Pre každého člena JK ktorý si časom kúpi svojho koňa, je možnosť ustajniť si ho v našom areáli.

Ak Vás neláka jazdenie, no viac sa Vám páči zapriahanie koní a chceli by ste sa o tom niečo naučiť. Je tu miesto aj pre Vás. Od úplných základov ošetrovania koní, strojenia, cez samotné priahanie do koča. K dispozícií práve pre Vás máme dva pári koní.

V klube platia pravidlá ktoré sa týkajú hlavne bezpečnosti pri práci s koňom. Pred vstupom do JK je povinný každý zákonný zástupca jazdca podpísať čestné prehlásenie.
Netreba zabudnúť na to čo si obliecť a obuť! Rozhodne základom je nepremokavá, pevná obuv, obliecť si teplé veci, na jazdenie jazdecké oblečenie poprípade niečo staré. Vždy primeranie k ročnému obdobiu. Radšej si mať čo vyzliecť ako si nemať čo obliecť!

Počas jazdeckého kurzu, každému účastníkovi požičiame jazdeckú vestu (povinná do 15 rokov) a jazdeckú prilbu (povinná do 18 rokov).

Naše kone

V našej stajni sa nachádza veľký počet koní rôznych plemien, farieb a veľkostí. Máme stajňu rozdelenú na privátnu časť kde sú kone, ktoré sú u nás ustajnené a kone ktoré patria pod areál.

Všetko o koňoch

Časom ako sa kone domestifikovali a šľachtili, začali byť na človeku čoraz viac závislé. Kone sa začali zušľachťovať vždy podľa toho na čo plemeno bolo potrebné.

Štýl jazdenia

Jazdenie na koni ako jeden z obľúbených športov súčasnosti má svoje ustálené pravidlá a disciplíny. Medzi najrozšírenejšie disciplíny patria najmä parkúr, drezúra, dostihy a western.

Chcete jazdiť na koni?

Kontaktujte nás a informujte sa o možnostiach členstva v našom klube.

KONTAKTUJTE NÁS